Blogg

2013 > 09

RESULTAT FRÅN MOTIONSKLASSEN

Slutresultat i motionsklass efter 4km löpning, 16km cykling och 2,5km löpning:

1 Johnny Strand 01:06:13
2 Simon Karlsson  01:06:51
3 Torbjörn Gårdestig 01:08:26
4 Josefin Thuresson  01:08:51
5 Marcus Pettersson  01:15:57
6 Simon Alm  01:18:43
7 Tomas Tovered  01:21:46
8 Annika Skoglöv 01:37:18
9 Sandra Eriksson  01:37:18
10 Dan Alm  01:38:00
11 Carina Wahlgren 01:43:14
12 Pontus Pettersson  01:50:04

Ställning i motionsklass efter 4km löpning och 16km cykling:
1 Johnny Strand 00:53:31
2 Simon Karlsson  00:55:00
3 Torbjörn Gårdestig 00:56:31
4 Josefin Thuresson  00:56:48
5 Marcus Pettersson  01:01:28
6 Simon Alm  01:04:50
7 Tomas Tovered  01:05:59
8 Dan Alm  01:16:58
9 Sandra Eriksson  01:17:39
10 Annika Skoglöv 01:17:41
11 Carina Wahlgren 01:20:50
12 Pontus Pettersson  01:27:42

Ställning i motionsklass efter 4km löpning:
1 Simon Karlsson  00:18:57
2 Torbjörn Gårdestig 00:19:28
3 Josefin Thuresson  00:19:40
4 Marcus Pettersson  00:20:45
5 Johnny Strand 00:21:33
6 Simon Alm  00:22:18
7 Tomas Tovered  00:22:22
8 Carina Wahlgren 00:29:48
9 Sandra Eriksson  00:30:09
10 Annika Skoglöv 00:30:09
11 Dan Alm  00:30:43
12 Pontus Pettersson  00:32:45


STATISTIK FRÅN MOTIONSKLASSEN

Etapptid från 4km löpning:
1 Simon Karlsson  00:18:57
2 Torbjörn Gårdestig 00:19:28
3 Josefin Thuresson  00:19:40
4 Marcus Pettersson  00:20:45
5 Johnny Strand 00:21:33
6 Simon Alm  00:22:18
7 Tomas Tovered  00:22:22
8 Carina Wahlgren 00:29:48
9 Sandra Eriksson  00:30:09
10 Annika Skoglöv 00:30:09
11 Dan Alm  00:30:43
12 Pontus Pettersson  00:32:45

Etapptid från 16km cykling (+växling):
1 Johnny Strand 00:31:58
2 Simon Karlsson  00:36:03
3 Torbjörn Gårdestig 00:37:03
4 Josefin Thuresson  00:37:08
5 Marcus Pettersson  00:40:43
6 Simon Alm  00:42:32
7 Tomas Tovered  00:43:37
8 Dan Alm  00:46:15
9 Sandra Eriksson  00:47:30
10 Annika Skoglöv 00:47:32
11 Carina Wahlgren 00:51:02
12 Pontus Pettersson  00:54:57

Etapptid från 2,5km löpning (+växling):
1 Simon Karlsson  00:11:51
2 Torbjörn Gårdestig 00:11:55
3 Josefin Thuresson  00:12:03
4 Johnny Strand 00:12:42
5 Simon Alm  00:13:53
6 Marcus Pettersson  00:14:29
7 Tomas Tovered  00:15:47
8 Annika Skoglöv 00:19:37
9 Sandra Eriksson  00:19:39
10 Dan Alm  00:21:02
11 Pontus Pettersson  00:22:22
12 Carina Wahlgren 00:22:24

Visa hela inlägget »

RESULTAT FRÅN TÄVLINGSKLASS

Slutresultat i tävlingsklass efter 8km löpning, 29km cykling och 5km löpning:
1 Mattias Johansson 01:45:39
2 Stefan Carpman 01:47:22
3 Klas Persson  01:50:26
4 Daniel Eriksson  01:55:15
5 Dan Bäck 01:58:45
6 Andreas Daun 02:00:31
7 Bengt Gunnarsson 02:01:24
8 Mange Lagerbäck  02:05:42
9 Ulf Karlsson 02:07:33
10 Deniz Kalkan 02:12:24
11 Roger Culmsee 02:12:47
12 Jens Sjunnesson  02:13:38
13 Mats Wangenfors  02:17:49
14 Henrik Johansson 02:22:37

Ställning i tävlingsklass efter 8km löpning och 29km cykling:
1 Mattias Johansson 01:25:53
2 Stefan Carpman 01:26:10
3 Klas Persson  01:28:26
4 Daniel Eriksson  01:30:40
5 Andreas Daun 01:35:35
6 Bengt Gunnarsson 01:37:48
7 Dan Bäck 01:39:20
8 Mange Lagerbäck  01:40:06
9 Ulf Karlsson 01:41:08
10 Deniz Kalkan 01:44:14
11 Roger Culmsee 01:44:30
12 Jens Sjunnesson  01:47:50
13 Mats Wangenfors  01:50:16
14 Henrik Johansson 01:50:23

Ställning i tävlingsklass efter 8km löpning:
1 Dan Bäck 00:31:23
2 Mattias Johansson 00:31:58
3 Daniel Eriksson  00:31:58
4 Klas Persson  00:32:35
5 Stefan Carpman 00:32:37
6 Andreas Daun 00:34:32
7 Bengt Gunnarsson 00:37:18
8 Jens Sjunnesson  00:38:43
9 Ulf Karlsson 00:38:45
10 Mange Lagerbäck  00:40:08
11 Deniz Kalkan 00:42:36
12 Henrik Johansson 00:42:52
13 Roger Culmsee 00:42:59
14 Mats Wangenfors  00:45:13


STATISTIK FRÅN TÄVLINGSKLASS

Etapptid för 8km löpning:
Dan Bäck 00:31:23
Mattias Johansson 00:31:58
Daniel Eriksson  00:31:58
Klas Persson  00:32:35
Stefan Carpman 00:32:37
Andreas Daun 00:34:32
Bengt Gunnarsson 00:37:18
Jens Sjunnesson  00:38:43
Ulf Karlsson 00:38:45
Mange Lagerbäck  00:40:08
Deniz Kalkan 00:42:36
Henrik Johansson 00:42:52
Roger Culmsee 00:42:59
Mats Wangenfors  00:45:13

Etapptid för 29km cykling (+växling):
1 Stefan Carpman 00:53:33
2 Mattias Johansson 00:53:55
3 Klas Persson  00:55:51
4 Daniel Eriksson  00:58:42
5 Mange Lagerbäck  00:59:58
6 Bengt Gunnarsson 01:00:30
7 Andreas Daun 01:01:03
8 Roger Culmsee 01:01:31
9 Deniz Kalkan 01:01:38
10 Ulf Karlsson 01:02:23
11 Mats Wangenfors  01:05:03
12 Henrik Johansson 01:07:31
13 Dan Bäck 01:07:57
14 Jens Sjunnesson  01:09:07

Etapptid för 5km löpning (+växling):
1 Dan Bäck 00:19:25
2 Mattias Johansson 00:19:46
3 Stefan Carpman 00:21:12
4 Klas Persson  00:22:00
5 Bengt Gunnarsson 00:23:36
6 Daniel Eriksson  00:24:35
7 Andreas Daun 00:24:56
8 Mange Lagerbäck  00:25:36
9 Jens Sjunnesson  00:25:48
10 Ulf Karlsson 00:26:25
11 Mats Wangenfors  00:27:33
12 Deniz Kalkan 00:28:10
13 Roger Culmsee 00:28:17
14 Henrik Johansson 00:32:14

 

Visa hela inlägget »